środa, 21 maja 2014

Spacer z psem, czemu nie?

Wiosna w pełni! Wielkimi krokami zbliżamy się do lata. Wiąże się to z przepiękną pogodą, dłuższym dniem. Trzeba to wykorzystać!

Każda pora roku jest dobra by wybrać się na spacer z psem, lecz trzeba się odpowiednio do tego przygotować, zarówno w zimie jak i lecie.  Musimy odpowiednio zadbać o swoich podopiecznych kiedy na dworze panuje wysoka temperatura i słońce mocno przygrzewa. Grozi im wtedy odwodnienie! RÓBMY REGULARNE PRZERWY NA NAWODNIENIE (noś wodę i miseczkę)! Unikaj też mocno nasłonecznionych miejsc, podążaj zacienionymi ścieżkami. Nasi pupile będą bardzo szczęśliwi po takich spacerach!

Apel przed upałami!

W zeszłym roku było głośno o tym jak właściciele zostawiali swoje psy w autach podczas upału. Pod żadnym pozorem nie róbmy tego. Aż 60 stopni Celsjusza - nawet do tej wysokości może dochodzić temperatura w rozgrzanym samochodzie. Trudno więc wyobrazić sobie co mogą czuć zwierzęta, które zostały przez bezmyślnych właścicieli zostawione w aucie. Czym może grozić zostawienie psa w zaparkowanym w pełnym słońcu pojeździe? Odwodnieniem, przegrzaniem, udarem słonecznym, a w najgorszym wypadku uduszeniem. I wcale nie potrzeba do tego dużo czasu, nierzadko wystarczy kilkanaście minut, by pies zaczął odczuwać działanie wysokiej temperatury.  Apelujemy więc, aby nie być bezmyślnym i nie skazywać zwierzaków na  cierpienie.
PS. PAMIĘTAJ O WORECZKACH, ABY POSPRZĄTAĆ PO SWOIM PUPILU! :)

1 komentarz: