wtorek, 1 lipca 2014

1 lipca - Światowy Dzień Psa! Informujemy, o tym, aby interweniować kiedy widzicie, że ktoś krzywdzi zwierzęta. W czasie wakacji, ludzie zapominają o zwierzętach, zwłaszcza kiedy wyjeżdżają. We wszelaki sposób próbują pozbywać się psów. Nasza akcja, która miała dziś miejsce, miała przypomnieć o losie  wielu krzywdzonych zwierząt i sprawić, aby ludzie zaczęli w tych kwestiach działać, (mówić o problemie i zgłaszać go odpowiednim służbom). Bardzo nas cieszyło, że wiele ludzi dzieliło się z nami, swoimi doświadczeniami. Wiele ludzi nie wie gdzie zgłosić problem, a nawet kiedy już go zgłosi, sprawa nie jest skutecznie rozwiązana.
Aby zwrócić uwagę mieszkańców na problem, wręczaliśmy ulotkę (ulotka, dostępna poniżej), skupialiśmy uwagę na zwierzęta, które są ofiarą przemocy, i nawiązaliśmy do akcji "zerwijmy łańcuchy". Trzymetrowy łańcuch, ważący średnio 1,5 kg, przez 3 godziny, sprawił, że nasz "ludzki kropek" cierpiał. Pomyślcie sobie co może odczuć pies, który jest na nim uwięziony nawet kilka lat, często łańcuch ten jest zdecydowanie za krótki, co jest łamaniem prawa!

Wiele organizacji działa w obronie psów, możesz także i Ty zrobić coś dla niego. W Gryfinie działa także "Kojec - Baza Kwarantanny" przy ulicy Targowej 1. Psiaki czekają na Ciebie. Można się nimi zaopiekować. Wyjść z psem na spacer, a nawet mu tylko potowarzyszyć, pupile będą Wam bardzo wdzięczni!

Podpisz petycję do sejmu RP: "podwyższenie kar za znęcanie się nad zwierzętami". To mały gest a może zrobić wiele! Kliknij tutaj.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz